Vyhledávání


Kontakt

FERLESBAND
Kaplického 1255
Frýdlant
46401

Najdete nás na FB

+420.602549852

E-mail: miloslav.ferles@email.cz

Novinky v roce 2017

 

     Ačkoliv kapelu zastihl začátek roku ve slušné hudební kondici a dalo by se říci, že jsme měli našlápnuto k vyšším muzikantským metám, přeci jen nám kazila radost těžká nemoc Jiříkova. Ztrácel se nám před očima, a i když se nám jej podařilo přesvědčit třeba k silvestrovskému vystoupení, bylo zřejmé, že je víc a víc unaven, a pobyt na podiu jej netěší a vyčerpává. Přesto s příchodem jara pookřál a bylo zjevné, že s radostí nasává sluneční energii. Snažili jsme se jej nějak zabavit a být s ním co nejvíce v kontaktu. Absolvoval s námi část vystoupení pro zaměstance Preciosy, a i zde, jako ostatně skoro vždy, předvedl, že foukačka v jeho rukou pohladí naše duše a  muziku skvěle obohatí.

Osud nám však nepřál a Jiřík, náš báječný kolega, skvělý kamarád, dříč i vtipálek, milovník života i dobrého jídla,  člověk s nadhledem a zdravým názorem, nás navždycky  23. května 2017 opustil. Odešel do muzikantského Nebe do jistě dobré společnosti. I když naše zpěvačka Karla si s ním dávno předtím vyjednala, že spolu se sejdou v Pekle, tam jim prý bude veseleji.

Jiříku, už dávno nám moc chybíš. Ale neboj, Tvé místo v kapele Ti podržíme, protože jsi pro nás vždycky byl a navždy zůstaneš nenahraditelný. A moc nás mrzí, že s námi osobně nebudeš na našem velkém cestovním dobrodružství, jež nás čeká v září letošního roku.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Září 2017: V letošním roce jsme si splnili náš letitý sen. Jako mnohé jiné kapely vydali jsme se i my na cestu po Spojených státech amerických. Naplánovali jsme trasu po Californii, Arizoně, Nevadě a Utahu, vytyčili si místa, jež chceme navštívit, a požádali libereckou cestovní kancelář America Tours o zajištění letenek a hotelů. Pracovníci cestovky se toho zhostili se ctí, a přesto, že náplň naší cesty byla programově nabitá a nebylo snadné všechna naše přání spnit, skoro do puntíku vše vyslyšeli a zorganizovali. Dostali jsme též typ na muže, který Ameriku dobře zná. Ten se ujal role průvodce a celou trasu dlouhou 6 000 km bezpečně řídil patnáctimístný van značky Ford, v němž jsme osmnáctidenní dobrodružství prožili. Tím mužem byl Ing. Luděk Handl, jenž vyjel na cestu vybaven dronem, a v místech, kde to nebylo zakázáno, natočil úžasné záběry z ptačí perspektivy.

Naše cesta začala v Los Angeles, projeli jsme řadu národních parků, žasli nad přírodními krásami amerického středozápadu, a trochu jsme okusili i městský ruch velkého světa, Strávili jsme den a dvě noci v Las Vegas, prošli spoustu heren a poznali nepočítaně atrakcí tohoto pohádkového města. Proletěli jsme se vrtulníkem nad Grand Canyonem, projeli lodí po řece Colorado až do těsného Antilopího kaňonu. V Coloradu jsme si také zaplavali, a samozřejmě jsme neodolali a smočili nohy v chladných vodách Pacifiku. Obdivovali jsme monstrozní sequoie, uzřeli nekonečně vysoké vodopády Yosemitského údolí a prošli jsme říčkou protékající kaňonem Zion. Poznali jsme křehkou krásu Bryce canyonu v Arizoně, nekonečné pláně národního parku Yoshua Tree, a v poušti nalezli místo, kde kapela  U2 fotografovala obal jednoho ze svých cedeček. To místo je uctíváno fanoušky kapely, kteří se sem vracejí a nechávají tu dárky a vzkazy. Projeli jsme také Údolí monumentů v rezervaci obývané indiány kmene Navajů. V nesnesitelném vedru jsme vystoupali na náhorní plošinu v parku Arches v Utahu, abychom na vlastní oči zblízka viděli symbol tohoto státu, impozantní skalní oblouk Delicate Arch. Navštívili jsme Údolí smrti, kde je vzduch tak horký, že se tu nedá ani dýchat. Ochutnali jsme spoustu typických amerických dobrot a hodovali v restauracích typu All You Can Eat-tedy sněz, co můžeš ! Večery jsme trávili u hotelových bazenů a popíjeli chutná kalifornská vína, či degustovali whisky, pokud se nám ji ovšem podařilo opatřit. V Americe totiž není tak snadné koupit láhev destilátu, jako je tomu u nás. Cestu jsme končili v San Franciscu, jež nás sice vypeklo nepěkným počasím, ale možná nám tím usnadnilo loučení, protože opouštět tahle nádherná, podmanivá a romantická místa se nám rozhodně nechtělo. Ale ukázalo se, že pro každého z nás byla tahle cesta inspirací, a že každému utkvěla v hlavě myšlenka vrátit se sem a znovu prožít tohle náramné dobrodružství.

         

Září 2017