Vyhledávání


Kontakt

FERLESBAND
Kaplického 1255
Frýdlant
46401

Najdete nás na FB

+420.602549852

E-mail: miloslav.ferles@email.cz

Novinky v roce 2016

 

Trocha bilancování poslední den v roce neuškodí. Díky tomu, že si vedu přesnou statistiku našich akcí, jež je současně malou kronikou Fbandu, vím, že jsme Silvestrem v hotelu Petra v Liberci završili 40 vystoupení v roce 2016. A protože je FBAND kompaktním společenstvím lidí, kteří se rádi potkávají a těší se na sebe,  docela si užíváme vystoupení, jež jsou svým způsobem vyjímečná:

Začátkem května jsme si společně se středočeskou folkbeatovou formací Trojboy uspořádali malý festival. Ve velké okrasné zahradě ve středočeských Čelákovicích jsme na střídačku s Trojboyem hráli kolemjdoucím. Dle jejich reakcí a pozitivních ohlasů je zřejmé, že jsme vlastně založili tradici, k níž bychom se v dalších letech rádi vraceli-tedy open air gardenparty pro každého, kdo se alespoň na chvíli zastaví. Bez vstupného, s malým občerstvením zdarma.

Jako každoročně jsme nastartovali, tentokrát již devátý ročník, seriál koncertů Frýdlantských kulturních čtvrtků. V obřadní síni radnice, v komorním sále se skvělou akustikou, jsme padesátce posluchačů přednesli naše letošní novinky, některé v premiéře. Jako vždy byl pro nás tenhle večer svátkem, kdy jsme si užili ničím nerušený zvuk a vstřícnost přítomných diváků.

Dalším, pro nás silným zážitkem, bylo vystoupení na golfovém hřišti "Y" ve Fojtce u Liberce. Tento pohledný golfový areál slavil deset let existence. Pořadatelé objednali nádherné počasí, a i díky tomu jsme zažili krásné odpoledne, jež se protáhlo do pozdní noci. Stihli jsme přehrát skoro celý náš repertoár a kdybychom neměli další den pracovní povinnosti, zřejmě by v naší společnosti vydrželi přítomní golfisté až do rána. Díky za tuto příležitost.

Skvělá akce byla i Silvestr na nečisto předposlední den v roce v čelákovickém kulturním domě, kde jsme se o podium dělili s country kapelou Druhej dech Ládi Weyrostka. Příjemný večer s fajnovou atmosferou a primovými lidmi. Těšíme se na repete za rok, pozvání už máme.

Silvestr v libereckém hotelu Petra byl naproti tomu decentním večerem. Pro nás byl zásadní tím, že s námi po delší přestávce vystoupil i hráč na foukací harmoniky Jirka, který se poslední dobou potýká s vážnými zdravotními problémy a kapelních dění se zúčastňoval jen na dálku. Děkujeme Jiříku, že jsi sebral síly a přijel ses na nás podívat, a přejeme Ti, ať podobných akcí s Tvou účastí přibývá.

A Vám, milí příznivci kapely FBAND, přejeme krásný rok 2017, pevné zdraví, spoustu radostí, a krom jiného i krásné kulturní a společenské zážitky.

MF 1.1.2017