Vyhledávání


Kontakt

FERLESBAND
Kaplického 1255
Frýdlant
46401

Najdete nás na FB

+420.602549852

E-mail: miloslav.ferles@email.cz

Novinky v roce 2013

 

Rok 2013 je pro kapelu Fband dalším přelomovým obdobím. Doposud jsme před vámi, milí čtenáři, tajili skutečnost, jíž postřehli naši příznivci navštěvující živá vystoupení Fbandu. Opora týmu, zpěvačka Karla, se rozhodla přivést na svět svému synkovi sourozence, a v polovině dubna se chystá porodit. Z přiložených snímků je zřejmé, že se nám Karla pěkně zakulatila, a dosáhla neuvěřitelné mety: objemem svého bříška předčila kytaristu Petra, jenž však ke svým úctyhodným rozměrům dospěl systematickou konzumací laskomin všeho druhu.

Všichni, kdož Karlu znají, dají mi jistě za pravdu, že jí těhotenství velmi sluší a prospívá. A tak bez váhání usuzujeme, že jejímu synkovi Ríšovi přinese čáp brášku. Kéž by nám tedy Karla porodila dalšího muzikanta, především dobrého zpěváka bychom v kapele uvítali.

Protože je repertoár Fbandu postaven především na solové zpěvačce, dohodli jsme se již před časem, že Karlu po dobu její mateřské dovolené zastoupí Hanička Krúpová, naše dobrá kamarádka z dívčího tria Proudy. Hanka má bohaté pěvecké zkušenosti, je to atraktivní, dostatečně odvážné a zdravě sebevědomé děvče, jež nemá strach předstoupit před kapelu i před posluchače, mnohdy poměrně dost kritické.

Věřme tedy, že Hanička i přes své mateřské povinnosti (Hanička má doma tři dcerky), přispěje Fbandu rozšířením repertoáru (což se již stalo), a spolupráce s námi bude pro ni potěšením. Přejeme jí pevné nervy a co nejvíce radostí ze zpívání s Fbandem. 

A ctěným čtenářům slibuji, že jakmile Karla porodí, navštívím ji ještě v porodnici  a tento text doplním snímky jejího novorozeného potomka.

6.4.2013  MF

 

Malý Vítek Malý

Je to tady vážení příznivci Fbandu. Naše zpěvačka Karla porodila v sobotu 13. dubna synka Vítka, který jakoby z oka vypadl svému báškovi Ríšovi. Šťastnou maminu jsme hned při první příležitosti v porodnici navštívili. Vzhledem k tomu, že zvukařka Fbandu je povoláním porodní asistentka, a kapelník-autor těchto řádků-dětský lékař, byli jsme jistě jedněmi z nejpovolanějších, krom otce dítěte samozřejmě, a naše návštěva byla tak trochu přátelskou, a trochu odbornou vizitou. Zjistili jsme, že maminka je ve výborné psychické i fyzické kondici, miminko je nezvykle hodné, a nedá se z bohorovného klidu vyrušit ničím jiným, než je kručení v žaludku. Není se čemu divit, vždyť celý svůj dosavadní kratičký život naslouchal Vítek hudbě, mnohdy i dost hlasité, žádný hluk jej tedy nevzbudí.

 

Další snímky najdete v naší fotogalerii.                                                                                                           MF 15.4.2013

 

Mamina už opět vystupuje

Neuplynuly ani dva měsíce od Vítkova narození, a jeho maminka Karla už zase vystupuje s Fbandem. Prozatím sice jen při kratších odpoledních koncertech, neboť na těch večerních zatím stále ještě Karlu alternuje Hanička Krúpová. Faktem je, že střídání zpěvaček je pro nás oživení, a nutí nás být víc a víc ve střehu. Každá  z nich se totiž částečně odlišuje repertoárem, a v některých případech i toninami písní. Karla nás všechny udivuje tím, jaký drive si během svého mateřského období vytvořila, a jak dovede na svou stranu strhnout pozornost posluchačů. Takže její současná vystoupení s Fbandem vypadají tak, že Kája přijede na vystoupení s Vítkem, a někdy i s jeho starším bráškou. Kočárek převezme naše "bedňačka" Romana, která tak vlastně povýšila na chůvu, a dokud Karla zpívá, Vítek sladce spinká. O pauze mamina nakojí, a jede se dál. A že to Karle sluší, o tom se můžete přesvědčit ve fotogalerii.

                                                                                                                                                                         MF 18.6.2013 

 

Karla se vrací

Ačkoli nejmenší ratolest v kapele, všemi obdivovaný mazlík Vítek, je stále ještě miminkem v kočárku, jeho maminka Karla už mateřskou dovolenou netráví jen a jen péčí o své potomky,ale s nebývalým elánem se opět jala rozviřovat klidné vody při zkouškách Fbandu, a opanovala opět podia s Fbandem v zádech. Pomalu se loučíme s Haničkou Krúpovou, jíž vděčíme nejen za to, že jsme mohli bez přerušení vystupovat, ale také za pohodu, která ji, kamkoli vstoupí, doprovází.

Karla je známá vichřice. Během těhotenství, kojení a věčného přebalování miminka zjevně načerpala další síly, a tak se mezi nás vrhla jako štika, zahrnula nás svými plány na nastudování nových písniček, probrala náš stávající playlist, a my se nestačíme divit, kolik skladeb, bez nichž jsme si naše vystoupení nedovedli představit, zmizelo v pomyslném odpadkovém koši. Ale rádi jsme se podvolili, neboť naše zpěvačka je tahoun, která, alespoň podle našeho mínění, zraje jak víno nejen do krásy. 

Ještě jedna zásadní změna je, alespoň doufám, obohacením kapely. Petr Klare konečně připustil obměnu  nástroje. A tak jsme za odborného dohledu manželů Šimkových v naší oblíbené prodejně hudebních nástrojů v liberecké Frýdlantské ulici vybrali elektrickou kytaru a doplnili ji multiefektem Tonelab firmy VOX. Ten je jakousi zvukovou laboratoří, takže má Petr nyní plné ruce práce a zamotanou hlavu, protože hledá zvuky, programuje rejstříky a vzápětí zapomíná, co a jak naprogramoval. Občas sklouzne k extremním zvukům nástroje a baví se tím, že naši zvukařku dráždí opravdu tvrdě zkreslenými tony, ale povětšinou jde, alespoň dle názoru nás ostatních, o přínos. A tak se těšíme, že Petr se s Tonelabem zkamarádí, a podobně úspěšně se s elektronickou novinkou v podobě digitálního bubeníka sblíží i náš basový kytarista Břeťa Skalník. Také autor článku pozměnil charakteristiku zvuku houslí tím, že nahradil pětatřicet kilo vážící lampové kombo VOX malým, leč neméně kvalitním kombem Fishman, a díky uvedeným změnám by se produkce kapely měla více přiblížít dnešním trendům a zájmu návštěvníků večerů s Fbandem.

                                                                                                                                                                                                   MF 19.11.2013