Vyhledávání


Kontakt

FERLESBAND
Kaplického 1255
Frýdlant
46401

Najdete nás na FB

+420.602549852

E-mail: miloslav.ferles@email.cz

Novinky v roce 2014

FBAND opět s bubeníkem:  Po roce experimentů a cílevědomé práce se do naší kapely vrací malý pomocník-elektronický bubeník. Jak jste si na našich stránkách v jiném textu mohli přečíst, byl bubenický mág, náš basový kytarista Břeťa, předloni na Silvestra okraden, a prastarý, leč osvědčený elektronický bubeník zmizel v nenasytné kapse jakéhosi zlosyna. Pořídili jsme tedy aparát nové generace, jehož sžití s kapelou nebylo jednoduché, ale první ovoce Břeťovy  práce již sklízíme. Takže námi produkovaná hudba opět dostává novou dimenzi, sice zvolna, ale konečně se projev Fbandu stává takovým, jak jsme si jej představovali. Břeťa má tedy velké zásluhy o zajištění kompletní rytmiky Fbandu.

Tato vítaná změna sebou nese i možnost zásadně měnit dosavadní repertoár. Rok 2014 jsme začali pauzou, kdy jsme celý leden vynechali podiová vystoupení, ale volný čas jsme trávili ve zkušebně. Náš playlist se zčásti obměnil a zčásti doplnil, takže jsme zvědavi na prvá letošní vystoupení a reakce našich stálých posluchačů. Mimo jiné se v našem repertoáru zase objevují i světové hudební pecky opatřené českými texty z autorství členů Fbandu.Blížící se podzim roku sebou přinesl do kapely jakési, bohužel jen zdánlivé zklidnění. Repertoár se podařilo dosti pozměnit, z playlistu zmizely písničky, jež bychom dobrovolně nehráli ani za nic, a zdálo se, že častá vystoupení vnesla do Fbandu jistotu, s níž jednotliví členové vcházejí na podium,a naopak zahnala ostych, jenž nám mnohdy svazuje či rozetřese ruce na strunách tak, že je zjevné, že nejde o chtěné vibrato. Dostali jsme mimo jiné příležitost vystoupit na Sychrově v tamním hotelu pro management významné stavební firmy. V pauze mezi bloky písní nás Karla podělila obálkami, o nichž jsme si naivně mysleli, že obsahují svatební oznámení. Bohužel však sdělení v jejich nitru zásadně nabouralo naši výše popsanou jistotu a stabilitu, neboť nám naše zpěvačka oznámila, že s nástupem roku 2015 odejde na další mateřskou dovolenou. Zřejmě se rozhodla napravit chabou porodnost v ČR a zajistit pro nás důchodce další potenciální pracovní sílu, aby nás měl kdo ve stáří živit. Snaha sice chvályhodná, leč v jejím případě nechválená.

Po prvním rozčarování jsme začali odhadovat, zda Karla konečně přivede na svět Vítkovi a Ríšovi sestřičku. Ale protože jí to extremně sluší, soudíme, že začala budovat vlastní, ryze pánskou kapelu. Jistě to zas bude kluk.

Nezbývá, než popřát Karle, aby těhotenství proběhlo bez problémů a vše zdárně dotáhla ke kýženému konci, a ostatním členům kapely, aby už  konečně dostala rozum a přestala usilovat o titul zasloužilé matky.


Prsosinec 2014-vystoupení v hotelu Petra bylo na nějakou dobu posledním, kdy na čele kapely excelovala naše zpěvačka Karla. Z přiloženého snímku je zřejmé, že svým bříškem již předhonila Petra, což je jistě kumšt. 

 

     Je tedy nadmíru jasné, že zakrátko ji čekají zcela jiné radosti a povinnosti, a nám nezbývá, než pozměnit sestavu a přizpůsobit tomu repertoár. Na Kájino místo nastoupí dočasně Hanička Krúpová, zpěvačka z dívčího tria Proudy, která s Fbandem již mnohé prožila a Karlu již v době minulé mateřské dovolené zastupovala.  Nějaký čas budeme věnovat zkoušení, a předstoupit před posluchače hodláme koncem února.

     Našim příznivcům i náhodným návštěvníkům těchto stránek přejeme klidné prožití Vánočních svátků i úspěšný a bezproblémový start do roku 2015. Kapela Fband ráda přispěje svými písničkami k pohodě Vás všech. Budeme vděční za každé setkání s Vámi a uděláme vše pro to, abychom se Vám libili.

    23.12.2014        MF